Gatavojam ziemas zālīšu kamanas jau vasarā.

Ārstniecības augi un to ieziemošana

ziemas zaļajiem smūtijiem.

Zaļumi ir vissvarīgākais pārtikas produkts! 

Vienīgā produktu grupa, kas palīdz sagremot citus produktus un ir lielisks olbaltumvielu, šķiedrvielu un citu svarīgu uzturvielu avots. Tikai nepieciešams atrast veidu, kā tos viegli un ar prieku uzņemt. Taču galvenais ir dažādot!

Ieziemošana

Es gatavoju zālīšu kamanas jau rudenī, lai ziemā un agrā pavasarī man būtu sava vitamīnu deva. Salasu tos augus, kuri man vislabāk iet pie sirds un blenderēju kopā ar ogām. Saleju trauciņos un lieku saldētavā. Zemenes lieliski draudzējas ar spinātiem un, tāpat kā avenes, arī ar gārsu, pieneņu lapām, nātrēm, skābenēm, raudeni, kliņģerīti, samteni un citām zālītēm, kuras tajā brīdī ir pieejamas.

 

Uzmanību!

Izvēloties sastāvdaļas, vērts ņemt vērā katram savas veselības kaites un nepanesību uz kādu no sastāvdaļām. Ir zaļumi, kas slimības izpausmes var tikai veicināt, piemēram, podagras gadījumā. Slimību veicina un pastiprina purīnvielām (tās rada urīnskābi) un olbaltumiem bagāts uzturs, tātad spinātiem un skābenēm NĒ, bet citus zaļumus ar paniņām ūdens vietā LŪDZU! Tie, kas baidās zaudēt kādu lieku kilogramu, izvēlieties avokado, banānus, riekstu pienu un citas sastāvdaļas, kurās vairāk kaloriju.

 

Zālītes un neZālītes

Gatavojot smūtiju, es parasti ņemu pa druskai no katras zālītes un kombinēju kopā ar augļiem, ogām un citām piedevām. Man ir svarīgi, lai tas, ko es ēstu, būtu ne tikai veselīgs, bet arī baudāms. Te daži no tiem:

 

Pieneni lieto organisma attīrīšanai, ēstgribas un vielmaiņas uzlabošanai, kā arī labākai zarnu darbībai, tā pazemina skābes saturu kuņģī un novērš vēdera aizcietējumus. Pienene ir ļoti laba aknu un žults slimību gadījumā. Tas ir lielisks asinsattīrītājs, ja ir ādas izsitumi un iekaisumi.

 

Nātres var droši lietot, tiklīdz parādījušās pirmās lapiņas. Izvēlas jaunos dzinumus vai lapas. Jaunās nātrītes ir maigas, tās nav jāmērcē vai kā citādi īpaši jāapstrādā. Šī ir burvīga Dieva aptieciņas zālīte, kas noņem nogurumu, dod spēku, satur daudz C vitamīna, kalcija, dzelzs un kālija. Nātres ārstē iekaisumus, attīra asinis un veicina asinsradi, līdz ar to lieliski noder pie dažādām ādas vainām. Īpaši nātri iesaka tiem, kas ziemā daudz slimojuši un pavasarī jūtas savārguši.

 

Gārsa ir lielisks aizvietotājs spinātiem. Satur daudz C vitamīna. Gārsas uzturvērtība vispiesātinātākā ir pavasarī un rudenī. Tas ir vitamīniem bagāts augs, kas uzlabo locītavu un muskuļu veselību, veicina organisma attīrīšanos. Jaunās, tikko atvērušās lapiņas, iesaku ikkatram.

 

Raudene saukta arī par oregano vai savvaļas majorānu. Tāpat kā piparmētra, raudene ir lieliska piedeva garšas buķetes dažādošanai. Garša ir maiga, un aromāts arī patīkams. Izmantoju gan jaunos lakstus, gan ziedus, lapas. Ļoti labi noderēs kā nomierinošs līdzeklis zarnu trakta darbības uzlabošanai, pie vēdersāpēm un gastrīta.

 

Kliņģerītes ziediem ir lieliskas pretiekaisuma īpašības, samtenes ziedi, savukārt, stiprina imunitāti, ārstē aknas un nieres, kā arī palīdz būt „šeit un tagad”, tāpēc ir noderīgi arī tās ne tikai audzēt piemājas dobē, bet arī pievienot zālīšu smūtijam.

 

Sāc ar mazumiņu

Biežākie pārpratumi vai neizdošanās, eksperimentējot ar nezālēm un savvaļas augiem, rodas, kad pārāk lielas centības dēļ, šie zaļumi pirmajai reizei ir izmantoti par daudz. Tad garša parasti ir rūgta un pirmais iespaids neveiksmīgs. Otra lieta ir tā, ka organisms tam uzreiz var nebūt gatavs, un labākajā gadījumā vari tikt pie “ātrām kājām”.

Nezāles, savvaļas un ārstniecības augi ir ļoti stipri, un tāpēc, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, tie ir jāiekļauj ēdienkartē pamazām. Pirmajās reizēs pilnīgi pietiks ar vienu sauju šo zaļumu, ko var sajaukt kopā ar jau ierastām sastāvdaļām. Pagatavošanai ūdens vietā vari izvēlēties arī paša gatavotu riekstu pienu, kefīru, paniņas vai dzeramo jogurtu.

Ir ļoti daudz augu, kurus var pievienot smūtijiem, kopumā Latvijā ir ap 300 ēdamu augu sugu. Katram jāmeklē sava garša, jāpieiet šim procesam radoši un ar prieku, tad arī radīsies pašam savas receptes un izpratne, kuras zālītes ir visgardākās!

 

Iedvesmai

Piedāvāju savus iecienītos zālīšu salikumus ieskatam.  Sastāvdaļas katrā gatavošanas piegājienā var mainīt un variēt, atstājot vietu improvizācijai. Galvenais, pieej šai lietai radoši un izmanto pieejamās sastāvdaļas.

 

Zaļumi: nātre, gārsa, burkānu laksti, biešu laksti, spināti, kliņģerīte, pelašķa lapas un ziedi, rudzupuķe, raudene, pieneņu lapas,

 

Ogas pievienoju pa saujai, lai zaļumus var sablenderēt: avenes, zemenes, dzērvenes, jāņogas, upenes.

 

Zaļo smūtiju pagatavošana ir kā interesants un aizraujošs piedzīvojums, kas katram atšķirīgs! Galvenais ir, lai šis process rada prieku un pašam labi garšo.

Vairāk par zaļajiem smūtijiem, to uzturvērtību un pagatavošanu lasi www.ramtairiti.lv

 

Rakstā izmantoti fragmenti no žurnāla „Taka” vasaras 2019/ II numura sarunas ar Anitu Kreicbergu „Zaļie smūtiji. Dabas bagātība”.

Kamēr Rietumu medicīna ārstē slimos, Austrumu medicīna māca, ko darīt, lai cilvēks nesaslimtu. Par veselību runājot, nevar attaisnoties, ka nav laika. Nepieciešams nospraust mērķus un darīt. Ar ko sākt? Ar lēmumu!

Zināt savu mērķi – vai es gribu tikt pie veselības, vai es gribu nomest lieko svaru, vai es gribu ilgi dzīvot, tas arī nosaka tālākās darbības. Ir jāpieņem lēmums: “No šodienas es vēlos atbrīvoties no kāda traucējoša simptoma, saaukstēšanās, savas saslimšanas vai problēmas”.

Nosaki prioritātes

Cilvēki mīl nodarboties ar garīgām lietām, gudri runāt, bet fiziskais ķermenis bieži netiek līdzi. Ja cilvēks dzīvo, pavada visu savu laiku „kastītē” – gan darbā, gan mājās maz kustas, iekāpj mašīnā (atkal „kastīte”), tad kāda gan veselība viņam var būt? Parastākie šķēršļi ir cilvēka iekšienē – tās ir atrunas un slinkums. Slinki cilvēki neko negrib, viņi gaida uz dakteri, ka viņš iedos brīnumtableti, bet tādas nav. Veselībai jābūt prioritātei.

Katram ir jāatrod tas, ko viņam patīk darīt, cits grib braukt ar riteni, cits no rīta vingrot. Cits rok dārziņu no rīta līdz vakaram, un viņam vēl 70 gados ir lieli plāni, cits jau 40 gados ir mazkustīgs un vispār nezina, ko no dzīves grib.

Soli pa solim

Svarīgi ir katru dienu spert mazus solīšus, lai panāktu labu veselību. Ir vajadzīga griba, saistīta ar prāta koncentrēšanos. Sākumā var gadīties, ka jādara tas, ko negribas, kas nav ērti, pierasti un komfortabli. Katru dienu regulāri darot, veidojas jauns ieradums, tas prasa piespiešanos. Galvenais ir izmainīt savu esošo stāvokli, to stāvokli, kurā ir sūdzības. Ir tāds jēdziens „dvēseles spēks” – ja tas piemīt, tad cilvēks izdarīs visu. Bet, lai tas būtu, ir jākustas. Ja cilvēks kustas, viņā ir enerģija, ja cilvēks nekustas, viņam nav nekā. Svarīgi ir meklēt veidus, kā tikt pie veselības. Ir jādeg, jākustas, jādzīvo!

Katrai ķermeņa šūnai vajadzīgs skābeklis, un skābeklis rodas tikai kustībā. Ja skābeklis nav, tad notiek šūnas mutācija nelabvēlīgā virzienā. Ja kādu iemeslu dēļ šūna nesaņem skābekli, tad veidojas citas šūnas, kurām tas patīk. Tā ir onkoloģija. Un hroniskas, ilgstošas slimības.

Emocijas

Lielas bailes un panika rada sirds vainas, asinsspiediena saslimšanas un depresiju. Alerģijas veidojas no nepareiza režīma, organismu neatbalstoša ēdiena. Jo alerģija NAV ādas slimība, tā ir iekšķīga vaina, un katram ir savs iemesls, kāpēc tāda radusies.

Stresā asinis izsviež stresa hormonus, rodas negatīvas emocijas, cilvēks slikti jūtas. Elpojot dziļi, organismā veidojas jauna bioķīmija. Cilvēks jūtas citādāk, uzlabojas emocionālais stāvoklis un atnāk pārliecība, ka viss ir iespējams.

Mazi vingrojumi ārstē lielas saslimšanas, nekas nav neiespējams, jo 80% no slimības veido emocijas. Sakārtot savu fizioloģiju var, sakārtojot savas emocijas. Kāds ir tavs emocionālais stāvoklis – nospiestība vai optimisms? Veselība iet roku rokā ar optimismu, kamēr pesimistam hroniskas vainas lien viena pēc otras ārā. Dzīve ir pārāk īsa, lai ciestu un kreņķētos!

Individuālās konsultācijas

Imidžterapija ir diagnostika caur pulsu, ko es mācos un praktizēju jau 15gadus. Es uzlieku roku uz otra cilvēka rokas un redzu, sajūtu visu organismu kopumā. Individuālajās konsultācijās sniedzu ieteikumus veselības uzlabošanai ar netradicionālām ārstēšanas metodēm, rādu pacientam vingrojumus, ārstēšanai izmantoju ārstniecības augus no Latvijas zālītēm, iesaku arī padomus un praktiskas lietas no savas pieredzes. Es izmantoju tās lietas, kas ļauj ilgi un produktīvi nodzīvot līdz 99 gadiem un vēl bišķīt.

Konsultācija ilgst no 1 līdz pat 2 stundām, atkarībā no situācijas un ieguldījums savā labsajūtā ir 70 eur.

 

Mainiet savu domāšanu! Iemācieties pārslēgties no negatīvā uz pozitīvo! Nav slimības, nav neveiksmes, jāatmet tikai savi „nevaru” un atrunas.

Mārīte

„Mārītes Zālītes” produktu ražotājas homeopātes-psiholoģes, Cigun praktiķes un instruktores Mārītes Mergas pārdomas par bērniem, alerģijām, slimībām, to cēloņiem un savu pieredzi, diendienā kontaktējoties ar klientiem.

 

Par alerģijām

„Ar tām alerģijām ir tā: pirmkārt, cilvēki savas slimības ir ienēsājuši, iestaigājuši, nav ārstējuši, laikus pievērsuši uzmanību. Otrkārt, ne vienmēr seko līdzi tam, ko ēd – un ēd ļoti nekvalitatīvu pārtiku un dzer... to, ko dzer. Es redzu, kas bērniem tiek pirkts, un tad es saku – šis mans nākamais pacients. Mammiņa staigā ar ratiņiem, sapirkusi visādus krāsainos dzērienus, apelsīnus un mandarīnus, un visu ko vēl. Vai kāds nomazgā mandarīnus un apelsīnus, atnesot mājās? Es viņus, kad atnesu mājās, vispirms ielieku ūdenī, lai atmirkst, un tas ūdens, ziniet, kāds ir - kā vasks, kā eļļa! Un pēc tam tikai es viņus nomazgāju tekošā ūdenī un ar dvielīti nosusinu. Treškārt, vai bērni mazgā rokas? Viņi nemazgā rokas, it sevišķi, kad viņi atnāk no skolas vai veikala!

Nemeklējiet vainu bišu produktos vai pārtikā. Jāmazgā rokas, jāmazgā zobi, jāēd pēc iespējas vienkāršāka mājās gatavota pārtika un jāmeklē cēloņi sevī, nevis ārpusē. Kad mammiņai 5 – 7 mēnešu vecam bērniņam ir alerģija, es saku, taisiet sakņu sautējumu, no tantītēm nopērciet burkānus, mūsu Latvijas saknes, bet viņa atbild – bet es nemāku! Nu tad es viņai stāstu, kā ir jātaisa tas sautējums. Jaunieši, jaunās māmiņas to neprot, un tad vaina ir pamperos, un dakteris visu laiku tik raksta zāles, un tās visas ir ar hormoniem un antibiotiķiem, smērē vienu, smērē otru, smērē desmito... Viņi man sauc tādas receptūras, ka es jau vairs neorientējos tajās ķīmiskajās zālēs, bet, ja paprasa, kā jūs taisāt bērnam sakņu sautējumu, kad bērnam ir jau divi zobi, viņa neprot man pateikt, saka – es nekad neesmu tādu taisījusi.

Uz to, ka varētu būt alerģija uz vasku nevajag iecentrēties, jo vasks ziedēs patiesībā ir ļoti maz, vairāk ir ārstniecības augi koncentrētā veidā. Bet, ja ir šaubas par kādu no sastāvdaļām, tad labāk vispirms nobriest un pakonsultēties, vai arī var iegādāties mazo komplektiņu (piem., 2+5 vai 1+2) un pamēģināt divas dažādas ziedes. Ziede Nr.1 ir ļoti labs ādas līdzeklis, īpaši ādas izsitumiem ar niezi, jo tajā ir daudz asinszāles, bet Ziedē Nr.5 ir daudz kumelītes, un abas zālītes ir 99 slimībām, katra dara kaut ko savu, bet vasks tur ir ļoti maz.”

 

Par bērniem un pašiem

„Bērni ļoti noreaģē uz visu ko, kas ir uz ielas, mājās un skolā, viennozīmīgi. Ja bērni ir slimi, ja ir alerģijas, es uzreiz prasu, kā vecāki satiek savā starpā. Un tad sākās, viens izbimbājas, otrs izbimbājas. Ārsta kabinetā viņi neraud... Tātad trāpīju desmitniekā. Bērns visu ko redz un jūt, it sevišķi līdz 7 gadiem, citi pat ir tādi, kas redz paralēlās pasaules, un viņi nevar saprast, kur viņi atrodas, kas viņiem jādara, viņi milzīgi uzņem informāciju, un nezina, ko ar to darīt. Plus vēl vecāki ved uz vairākiem pulciņiem, vai skolā ir liela slodze. Un, ja bērni atnāk mājās, un tur vēl lamājas, tad viņiem visa var būt par daudz, un slimības stāv rindā. Tā ir gan lieliem, gan bērniem. Nav izņēmumu, bet vissmagāk noreaģē bērni, viņi reaģē pilnīgi uz visu. Bet pieaugušie pacienti, kuri, kā saka, ar sevi bišķiņ nodarbojas, kuri lasa literatūru, nodarbojas ar sevi, nu tad tie vismaz audzina savas emocijas un visu, kas ir uz mēles, neizsaka, un katru sīkumu galvā neņem.

Kad atnāk pacients un sāk runāt par lāstiem, es uzreiz jau viņu apklusinu. Es saku, nemaz neturpini, jo visur darbojas cēloņu-seku likums, ja tu iesi un pļerkstēsi par citiem, tad citi pļerkstēs par tevi, viss. Ja cilvēkam ir daudz enerģijas, viņam neviens neko nevar izdarīt, bet, ja viņš visu laiku baidās, visu laiku nervozē, viņam nav enerģijas, pirmā tante viņu nolamās, un sveiki! Bet tā tante ies klāt tikai tam, kas būs vājāks par viņu, viņa neies klāt kuram katram. Es visus šos cilvēkus jau pa gabalu jūtu. Tante pienāk klāt, viņa muti never vaļā, bet uzreiz iet projām. Es neredzu tādus cilvēkus, mani interesē tikai pacienti, kam interesē manas lietas.

Ja tēvs ar māti mājās lamājas, negaidiet veselību bērnam. Es to visu saviem pacientiem prasu. Un brīžam ir ļoti.. nu tā... Es vārdus nemeklēju, es saku kā ir – jums jāiemācās tas, tas un tas. Ja cilvēks to negrib, tā ir viņa darīšana. Mani pacienti parasti ir tādi: viņi izdzer visas aptiekas zāles, izstaigā visus profesorus, visus kompjūterus, un tad viņi atnāk pie manis, jo vairāk nav, kur iet. Tad es iedodu kaut ko pavisam vienkāršu, un viņi brīnās. Nav, ko brīnīties, jāmaina dzīvesveids, attieksme pret sevi un citiem! Tāpēc viņi pierakstās uz pieņemšanu, kur es stundu stāstu, kas viņiem jādara, gribi dari, gribi nedari. Un, ja pacients saka - man nav laika, tad sveiki, viņš samaksā man par vizīti, es iedošu viņam smērīti, bet nav vērts runāt, jo viņam, redz, nav laika. Pacienti, it sevišķi lieli cilvēki, domā, ka viņi ir neaizvietojami. Nu, nav tā. Uznāks slimība un būs pizģec, rupji sakot. Nevajadzēs ne naudu, ne mantu, ne mīļāko, ne sievu. Ļoti daudziem pieaugušajiem, kad tā paprasa, ir mīļākās, mīļākie, ģimenei nav laika, bērniem nav laika. It kā liekas, nekas, bet, ja viņš iet gulēt katru dienu vienos divos naktī, tad slimības uz viņu gaida rindā. Viņš jau netiek galā ar visu: ar darbu, ar ģimeni, ar mīļāko. Es saku, tagad jums jāizvēlas.

Kad pacients atnāk, es uzrakstu tikai vārdu un gadus, mani neinteresē, vai viņš ir apkopējs vai ministrs. Ja es viņu esmu redzējusi televīzijā vairākas reizes, tad es zinu, kas viņš ir, bet man, kā saka, ņevažno. Citi atnāk un saka, es esmu tas un tas, biju tur un tur, bet es saku, mani neinteresē, kas jūs esat, es jums došu to pašu, ko apkopējai. Un tad, kad es paprasu pāris jautājumus, tad viņš tāds tīri mierīgs paliek, jo tās ir atbildes uz to, kāpēc viņš ir vispār atnācis pie manis. Un tad tāds šoks bišķiņ ir, jo dakterim nav laika ar viņu krāmēties un prasīt, bet man svarīgs ir cēlonis, kāpēc, kāpēc, kāpēc? Un cilvēks pats runājot faktiski atbild uz to.”

Nereti, pirms notiek uzlabojumi, var šķietami palikt sliktāk

„No 1000 gadījumiem viens var būt, kad pacients lieto homeopātiskās zālītes, un pēc nedēļas viņam paliek sliktāk. Viņš man zvana un saka – ko jūs man iedevāt, man vēl vairāk jāklepo! Tas homeopātijā skaitās labi, tas nozīmē, ka tiek iekustināta slimība. Tad nedēļu jāpārtrauc lietot zālītes un jālieto uz pusi mazāk. Tas attiecas arī uz smērītēm. Cilvēki jau ķepē, viņiem liekas, jo vairāk, jo labāk – viņi neņem mazu kriksīti, un viņi neklapē, viņi uzķepē un gaida otrā dienā brīnumus. Tā viņi nevis iesmērē, bet aizsmērē visu ciet. Bet, ja ar vates puļķīti tuč-tuč, piemēram, 2.smērīte uzreiz noņem tūsku, un veido tādu kā aizsargkārtiņu, jo tur kliņģerīte ir iekšā, ingvers ir, u.c.”

Izpausme uz ādas ir sekas, cēlonis ir pavisam cits

„Visas slimības aplūko no trīs aspektiem – informācijas, enerģijas un matērijas līmenī. Cēlonis ir psihoemocionāls, nepareizs uzturs, sadzīves apstākļi. Psihoemocionāls tāpēc, ka vispirms slimība ir informācijas līmenī, pēc tam enerģijas līmenī un tikai tad fiziskajā jeb matērijas līmenī. Un, ja mēs redzam kaut ko uz ādas, tad tas jau ir no kaut kā cita, kas ir jāārstē, tāpēc man ir svarīgi, ka pacients ir šeit uz vietas, jo viņam ir jāsaprot, no kā ir tas cēlonis. Cilvēki, runājot par sevi, bieži runā diagnozēs. Man patīk tirdziņi ar to, ka man uzreiz viss jādara baigi fiksi, jo nevienam nav laika. Un tad viņi saka, „a kā jūs zinājāt, ka man tas tur tā?”, es saku, ņevažno, jo man nav jāstāsta, ka es mācos Ķīnas medicīnu Ķīnā jau 15 gadus un vēl daudz ko. Es saku, šeit nav lekcija, te es esmu pārdevēja, un viss, ja ir vajadzība, jāpierakstās uz pieņemšanu.”

Par savām ziedēm

„Es katru reizi, kad taisu ziedes, ilgi domāju un katru reizi kaut ko uzlaboju. Jo pacienti man zvana un saka, man tur tā un tā, es atkal domāju, interesanti, kāpēc viņam nelīdzēja, pielikšu to tuč-tuč, paņemšu to nost, es katru reizi kaut ko uzlaboju. Tāpēc man ļoti svarīgas ir atsauksmes. No novembra beigām es pie otrās smērītes lieku divas lietiņas, no kā pacientiem jau otrā dienā labi. Tā kā es to devu esmu notrāpījusi, kad ir labi, bet pirms tam bija tā, ka tikai vieglāk. Bet tagad jau ir otrā dienā labi. It sevišķi es to jutu decembrī, kad biju Liepājā, un cilvēki man nāca klāt – „man bija tik slikti, tik slikti, man uzdāvināja 2.smērīti, un otrā dienā jau labi”. Tad es zinu, ko es tur liku un no kā ir labi. Man svarīgas ir atsauksmes. Es varētu nebraukt ne uz kādiem tirdziņiem, bet es nesatieku tos cilvēkus, jo tad, kad viņi man saka, tas tur līdzēja vai nelīdzēja, es uzreiz izprasu, kā jūs lietojat? Jā, es tur tā, vienreiz uzsmērēju, man nekas, es vairāk nesmērēju. Nu nebūs tad nekas!

Tā kā izmantoju tikai dabīgus produktus bez ēteriskajām eļļām un ķīmiskām saistvielām, tad nepieciešamais daudzums ir ļoti neliels. Ja tikai ziedīs ziedi uz ādas, nekas labs nebūs, aiztaisīs ādas poras ciet un viss! Ziede jāņem ļoti maz, tā jāiemasē un jāieklapē. Ieklapējot uzlabojas asinsrite, un visas zālītes iesūcas un nokļūst tur, kur tām jānokļūst. Lietotājs vēlas, lai uzreiz ir labi, bet tas tā ne vienmēr notiek! Galvenais ievērot – ļoti maz uz nakti, bet, ja ir ļoti akūti simptomi, tad divreiz dienā. Deva varētu būt kā kniepadatas galviņa vai tik, cik pielīp pie rokas, bet pats galvenais, tajā vietā ieklapēt vienu divas minūtiņas, ziede ir taukaina, tā visa iesūcas iekšā. Taču uz sejas klapēt nedrīkst, tur viegli iemasē 1 – 2 minūtes. Tieši sejas ikdienas kopšanai ir piemērotas ziedes Nr.5, „ILZE” un „EMĪLIJA”, bet, ja āda ir strutaina, rētaina, tad ziede Nr.3 vai „Jānis”, jo tajās ir strutene, asinszāle un tauksakne, šie augi ļoti labi attīrīs un savilks (aromāts gan var atgādināt labu franču zilo sieru). Savukārt, ja uz sejas ir sarkani pleķi, tad ziedes „ILZE” un „EMĪLIJA” būs ļoti piemērotas.

Viena bundžiņa ziedes Nr. 2 pietiek gadam, ir vairākas daudzbērnu ģimenes, kas ņem smērīti, un viņi smērē visur, uz ādas, uz pušumiem, vasarā uz odu un dunduru kodumiem. Arī pārējās ziedes ir paredzētas ilgam laikam, lietojot ikdienā var pietikt no 4 līdz 6 mēnešiem.

Katram pacientam viss ir ļoti individuāli, nav tā, ka visiem viss vienādi iedarbojas, tāpēc cilvēki var man piezvanīt. Ja cilvēks šaubās, kāda ziede vai ārstēšana viņam nepieciešama, var vienmēr piezvanīt man vai Anitai, jo iemesls katram ir individuāls.”

Personīgās pieredzes piemērs

Paciente Silvija (30 gadi) ilgstošas sūdzības par psoriāzi galvas matainajā daļā, sausu ādu, plaisām, stipru niezi. Apmēram 3 gadus lietojusi dažādus ārstnieciskos šampūnus, bijusi pie vairākiem dermatologiem, kosmetologiem.

Terapijā izmantoju imidžterapiju (ķīniešu netradicionālā ārstēšanas metode) trīs reizes un masāžu ar ziedi Nr.3, Nr.1, Nr.5. Paciente ļoti nodarbojas, strādā ar sevi. Pēc trešās reizes bija pasliktinājums, pēc tam – straujš uzlabojums.

 

Paldies liels visiem, kas dalās ar savu pieredzi par mūsu produktu lietošanu, tas ir ļoti svarīgi ne tikai mums, bet arī citiem lietotājiem. Īpaši vēlos uzrunāt tos lietotājus, kuriem rezultāts nav tāds kā plānots, lūdzu, šajā gadījumā sazinieties personīgi ar Mārīti pa tel. 29355469.

Sagatavoja

Mairita Kraule Štolce, 2016.g

SIA MADŽENTA © 2019 Visas tiesības aizsargātas.